Біографія

Сторінка

П’ять років тому можна було б сказати, що я не належала до тих особистостей, які були на “ти” з політикою та радше пов’язувала своє життя зі сферою культури. Утім, 2014 рік став переломним для мене – я перемогла в 116 окрузі Львова і розпочала свою політичну діяльність та продовжила діяльність у сфері культури як народна депутатка України, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності.

Тоді 47 тисяч 285 людей віддали свій голос за мене, десятки громадських лідерів зі Львова і з-поза Львова підтримали мене.

Я народилася 2 травня 1967 року в місті Золочеві Львівської області. Здобула дві вищі освіти. Перша – філологічна: 1990 року закінчила з відзнакою філологічний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка. Друга – правнича: 2002 року закінчила правничий факультет Інституту післядипломної освіти цього ж університету. До обрання депутаткою пропрацювала близько п’ятнадцяти років в органах місцевого самоврядування. Зокрема, працювала в управлінні інформаційної політики та зовнішніх відносин, а також управлінні культури Львівської міської ради. Цей досвід дав мені розуміння сфери управління та обізнаність щодо потреб простих громадян.

Народна депутатка VIII скликання, фракція політичної партії «Об’єднання «Самопоміч», заступниця голови Комітету з питань культури і духовності у Верховній Раді України.

Як народна депутатка України є також членкинею української частини Парламентської асамблеї України і Республіки Польща, заступницею члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі, членкинею групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки та членкинею групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Бельгія.

Є головою наглядової ради «Українського інституту», державної установи, яка представляє українську культуру у світі та формує позитивний імідж України за кордоном.

За час парламентської діяльності вдалося:

 • Створити Український культурний фонд, який фінансує національний культурний продукт.
 • Розпочати реформу в сфері управління закладами культури.
  Забезпечти розвиток українського кіно.
 • Створити Український інститут книги – першу державну інституцію України, яка опікується книговидавничою сферою та програмами читання.
 • Посилити захист прав дитини на належне утримання.
 • Захистити право на працю для людей передпенсійного віку.
 • Захистити нашу мову Законом.

21 липня 2019 року я проситиму вдруге про підтримку у моїх змаганнях на 116 виборчому окрузі і буду перти як малий, міцний, броньований, інноваційний і веселий танк до перемоги! Дякую!

У наступному скликанні:

 • Продовжу захист української державності від будь-яких посягань внутрішнього і зовнішнього ворога, оскільки війна на знищення триває, в тому числі і інформаційна.
 • Обстоюватиму українську мову від спроб знищити її статус як єдиної державної.
 • Боротимусь за очищення влади від впливу олігархів і дрібних злодіїв через цифровізацію процесів і перезапуск правоохоронної і судової системи.
 • Створюватиму українцям можливості працювати, вчитися і заробляти вдома, щоб потім утримувати своїх пенсіонерів, а не закордонних.
 • Культура, освіта та інновації – понад усе. Це закладання моделі світу і для дітей, і для літніх.
 • Усі ці ініціативи стануть базою для розвитку і самореалізації кожного з нас у своїй власній країні і у вільному українському культурному просторі.

Я маю системні законопроекти, які буду обстоювати у майбутньому парламенті так, як в минулому обстоювала закон про нашу мову.

Для країни і для кожного з нас!

Дякую!